Muzejní noc v Mladé Boleslavi

Jaroslav Beneš 31.05.2019

V pátek, 17. května 2019, proběhl další ročník Mladoboleslavské muzejní noci, kdy se ve večerním čase otevřely brány expozic Mladoboleslavského hradu, Městského paláce Templ, Leteckého muzea Metoděje Vlacha, Sboru českých bratří, Galerie Pod věží a ŠKODA Muzea.

Muzejní noc na mladoboleslavském hradě byla zahájena v 19 hodin výstřelem z děla z roku 1866 a byla pojata v duchu detektivek a autentických kriminálních případů z Mladoboleslavska. Součástí programu byla i „kriminalistická stezka“, kde si malí i velcí návštěvníci mohli vyzkoušet svůj postřeh, úsudek a kriminalistické techniky.

Muzejní noci na mladoboleslavském hradu se zúčastnili i členové naší jednoty v dobových stejnokrojích: vrchní respicient finanční stráže Tomáš Pilvousek, pomocný dozorce finanční stráže Jaroslav Beneš a strážmistr státní uniformované policie Ladislav Sekáč. Tvořili jsme sice jen trojčlennou pořádkovou hlídku, ale i tak jsme přispěli nezanedbatelným dílem k osvětě obecenstva ohledně historie našich ozbrojených sborů. Zvídavé dotazy se prakticky neustále střídaly s žádostmi o vyfotografování. V klidnějších chvílích jsme pak opakovaně stihli i vystát frontu na výborné Plzeňské. Svou přítomností jsme jednoduše dotvářeli dobovou kulisu celé velmi povedené a příjemné akci. Příští rok přijdeme rádi znovu.