Oslavy 100 let Československé republiky v Mnichově Hradišti

Jakub Šíp 22.11.2018

V tomto roce, kdy si připomínáme sté výročí vzniku Československé republiky se tak jako i jinde v České republice odehráli oslavy k připomenutí tohoto stoletého jubilea v Mnichově Hradišti.

A krom roty Nazdar, módní přehlídky holek PINUPek, nemohli chybět ani legionáři z ČsOL v Mladé Boleslavi, kteří měli tu čest doprovázet prezidenta osvoboditele na pódium po jeho slavnostní příjezdu, který inscenoval herci z Divadýlka na dlani.

Po krátké zdravici starosty Mnichova Hradiště Ondřeje Lochmana promluvil i T. G. Masaryk. Mluvil o pravdě, a o hesle na prezidentské standartě. O tom, že je tam napsáno "Pravda vítězí" zdůraznil nám, že v tom hesle je důležité každé písmenko, dokonce každý háček a každá čárka, a že bez té poslední čárky nad tím posledním "i" už ta slova nemají stejný význam. Proto máme pamatovat, že PRAVDA VITEZI je něco jiného než PRAVDA VÍTĚZÍ. Následně starosta a prezident spolu s členy jeho vlády pokřtili knihu vzpomínek "Mnichovo Hradiště v pamětech a rodiny Toušovi"

I přesto, že oslavám nepřálo počasí, bylo celý den na co se dívat, ať už na vojenskou techniku, traktory veterány, dobovou módní přehlídku, k nahlédnutí byly i kroniky Mnichovo Hradiště celym dnem provázela Jolana Voldánová a slavnostní den zakončily hudební skupiny Čtyřtet a sestry Havelkovy...


Youtube: Oslava 100 let Československé republiky v Mnichově Hradišti

Facebook: Pin Up & Vintage Studio