Střelecký memoriál Jaroslava Šámala, 8. ročník

Tomáš Růžička 12.04.2018

O první dubnové sobotě opět zahřměly na střelnici v Chloumku u Mělníka výstřely z historických vojenský pušek. Tak jako každým rokem se konal pod taktovkou naší jednoty další ročník tradičního střeleckého memoriálu Br. Jaroslava Šámala, který v letošním osmičkovém roce nesl příznačně číslo 8.

Všech 22 střelců a střelkyň se na místě sešlo v 09:00. Poté co přítomné br. Prokop seznámil s pravidly memoriálu a zbraní nepolíbené také z bezpečné manipulace, mohl závod začít. V polohovém závodě, při kterém se kromě třech nástřelných ran střílelo 5 ran vleže, 5 ran vkleče a 5 ran vstoje obsadil 3. místo br. Juřena s nástřelem 129 bodů. Se stejným počtem bodů, ale lepším soustřelem obsadil druhé místo David Šrůtek. A králem střeleb se již téměř tradičně stal expert na desítky s nástřelem 137. bodů br. předseda Tomáš Pilvousek.

V ženské kategorii, která probíhala společně s mužskou v poloze vleže se na třetím místě umístila M. Moldaschelová s nastřílenými 78 body. Druhé místo s 97. body obsadila V. Zeithamlová. A první místo si se 122 body vystřílela Michaela Kováčová.

Deset nejlepších střelců a střelkyň se po skončení hlavního závodu ještě tradičně utkalo o slavnostní terč, který byl opět z dílny br. Jiřího Filipa, který jej v letošním roce stylisticky koncipoval do motivů obrazu malíře Josefa Kupky. V tomto závodě měl nejlepší mušku br. Jan Prokop.

Dopoledne na střelnici bylo zakončeno vyhlášením výsledků a výbornou svíčkovou. Poté následoval přesun do Bezdědic do areálu DDM Mladá Boleslav, který byl střelcům i nestřelcům k plnohodnotné dispozici. Teplé počasí a azurové nebe vybudilo některé přítomné k odpolední vycházce po okolí. Cesta vedla do údolí Strenického potoka, k Suchému mlýnu a dále po okruhu zpět do Bezdědic. Místní scenérie dala za námět sérii fotografií, které vznikly po cestě.

Po návratu z vycházky mnozí započali s čištěním svých zbraní a k večer všichni strávili v družném hovoru okolo táboráku.