Setkání veteránu Středočeského kraje

Michal Beneš 02.12.2016

V pátek 20. listopadu roku 2016 se na mladoboleslavském letišti, v prostorách Leteckého muzea, konalo setkání válečných veteránů ze Středočeského kraje. Setkání za Středočeský kraj inicioval náměstek hejtmana pro regionální rozvoj pan Mgr. Karel Horčička.

Pozvaní byli veteráni 2. světové války žijící na území středočeského kraje a ti, kdo s nimi spolupracují a pečují o ně. Konkrétně Československá obec legionářská a příslušné Krajské vojenské velitelství. Na veterány se také přijeli podívat příslušníci středočeských aktivních záloh Armády ČR. Nelze opomenout také studentky z mladoboleslavského gymnázia a Horek nad Jizerou, které zajistily jak kulturní vystoupení, tak i pohoštění pro naše vzácné hosty.

V rámci setkání Mgr. K. Horčička každému veteránovi zvlášť poděkoval za jeho přispění vedoucí k porážce tehdejšího nacistického Německa a znovunabytí svobody a demokracie. Do rukou místopředsedy Československé obce legionářské br. Tichomíru Mirkovičovi předal symbolický šek na 190 tis. Kč, který byl použit jako příspěvek na léky a potravinové doplňky pro středočeské veterány 2. světové války.