Střelecký memoriál br. Jaroslava Šámala

Pavel Koštejn 16.12.2023

O uplynulém víkendu se sešli členové Československé obce legionářské, Jednoty Mladá Boleslav spolu s přáteli a příznivci, aby zavzpomínaly na svého zesnulého člena br. Jaroslava Šámala. Jak jinak zavzpomínat na výtečného celoživotního sportovního střelce, než právě střelbou.

Tentokrát byl netradičně zvolen předvánoční čas, nicméně přívětivé počasí a skvělé zázemí střelnice v Malém Újezdě nám připravilo výtečné podmínky pro střelecké klání. Soutěžilo se ve střelbě na 50 m z dlouhých zbraní vyrobených do roku 1945. K dispozici byly pušky Mosin Nagant, Československé pušky vz.24, německá karabina Mauser K98 a francouzská puška Berthier. Pro soutěžící z řad dorostu byla k dispozici malorážka Nornico. Vzhledem k velkému počtu střelišť ubíhaly střelby rychlým tempem a brzy tak bylo jasno o obsazení stupňů vítězů.

První příčku letos obsadil Miloslav Motyčák, druhou br. Jan Angelov Janev a třetí br. Tomáš Pilvousek. Po odstřílení soutěžních sérií využili účastníci možnosti a vyzkoušely všechny dostupné zbraně, včetně moderních „potomků“ historických kusů. Střelecké klání jsme završili chutným obědem v příjemném zázemí střelnice.