Dětský den Krásná vyhlídka 2017

Pavel Koštejn 14.11.2017

Dne 15.10.2017 jsme přijali pozvání na participaci při pořádání dětského dne restaurací Krásná vyhlídka u Mnichova Hradiště. Naše účast spočívala ve vytvoření vzduchovkové střelnice, výstavy výzbroje a výstroje československých vojsk a v ukázce RC modelového tankového bojiště. Samotné soutěžní úkoly byly plně v režii pořadatelů a probíhaly v nedalekém lese, kde na soutěžící čekaly pohádkové bytosti. Naše přítomnost tak měla účel spíše doplňkový, i když střelnice a modelové bojiště byly permanentně obsazeny.

Jelikož počasí vykouzlilo nečekaně krásny podzimní den, převýšily počty návštěvníků dalece původní předpoklady. Akce byla plánována od 10:00 – 14:00, nicméně již před polednem byly vyprodány všechny tombolenky, kterých bylo připraveno 400ks. Příjezdové cesty byly zcela blokovány množstvím návštěvníků a pořádající restaurace musela několikrát doplňovat zásoby surovin. Celkový počet návštěvníků je odhadován na cca 1000. Jak již bylo zmiňováno, naše stánky byly permanentně obsazeny zájemci o střelbu ze vzduchovek a velké pozornosti se těšily i modely bojové techniky našeho kolegy Honzy Prokopa. Rovněž možnost osahat si originální výzbroj našich vojsk z období první světové války a první republiky byla hojně využívána jak dětmi, tak rodiči (ano i mnoho maminek využilo příležitosti).

Celý dětský den proběhl ve velmi příjemné atmosféře a zakončen byl vynikajícím pozdním obědem, který pro nás byl připraven jako odměna. Doufáme, že i návštěvníci si dětský den užily ke spokojenosti dětí i rodičů. Na závěr dodejme, že celý výtěžek akce byl věnován tělesně postiženému Patrikovi, který si za získané peníze bude moci pořídit vybavení, jenž mu ulehčí život a pomůže na cestě k uzdravení.