11. ročník střeleckého memoriálu br. Jaroslava Šámala

Martin Krédl 21.11.2021

V sobotu 16. října 2021 uspořádala mladoboleslavská jednota ČsOL za podpory Ministerstva obrany ČR opět Memoriál bratra Jaroslava Šámala, čímž tato střelecká soutěž letos vstoupila do druhé dekády. Tentokrát se memoriál uskutečnil na střelnici v Novém Boru-Arnultovicích.

Závodu z historických pušek se zúčastnilo 15 střelců a 5 střelkyň. V úvodu jsme vzpomněli na br. Jaroslava Šámala (1922–2011), protinacistického odbojáře, celoživotního sportovního střelce a významného člena naší jednoty. Mezi střelci jsme přivítali vedle nových členů také naše příznivce. Střelecké klání se pořádalo pro muže ve třech pozicích po pěti ranách – vleže, vkleče a vestoje, pro ženy pouze vleže.

Putovní pohár letos zamířil mimo jednotu. Prvního místa dosáhl Štěpán Klička se 132 body, naši členové Martin Bradáč (120 bodů) druhého místa a Michal Beneš (116 bodů) třetího místa. Lze vyzvednout výsledky juniorů, kdy br. Tomáš Drábek obsadil páté místo s výsledkem 113 bodů a Leona Šimánková deváté místo se 105 body (první z žen).

V mimosoutěžní části využila jednota rezervaci střelnice ke střelecké přípravě nejmladších členů ze soudobých zbraní. Naši junioři včetně dívek tak měli příležitost zdokonalit své střelecké dovednosti z dlouhých i krátkých zbraní, střelecké a bezpečnostní návyky.