Legionáři i letos zahájili festival folklóru v Bakově nad Jizerou

Tomáš Pilvousek 25.09.2019

Již po deváté se náměstí v Bakově nad Jizerou stalo dějištěm Pojizerského folklórního festivalu a ani tentokrát u toho nechyběli členové naší jednoty.

Svátek lidových písní a tanců byl tradičně zahájen ceremoniálním setkáním v Komenského sadech, kde se nachází pomník připomínající oběť bakovských občanů na frontách Světové války. Mladoboleslavští legionáři tvořili důstojnou kulisu upřímné vzpomínky, po níž se již průvodem v čele se stáním praporem vydali všichni na bakovské náměstí.

Tradičně precizně připravená akce s bohatým programem pokračovala do večera. Na pódiu se představila celá série tanečních a hudebních vystoupení. Kromě domácích souborů Pozdní sběr a Dětského folklorního souboru Kominíček zde vystoupil Národopisný soubor Formani ze Slatiňan, folklorní soubor Šafrán z Jablonce na Nisou, dětský Folklorní soubor Kytice z Prahy, Dětská lidová Muzika Pastelka z Mladé Boleslavi a taneční skupina historického tance Villanella z Liberce.

Akce tradičně přitáhla pozornost početného publika a lze tak jenom doufat, že zájem vydrží i do dalšího roku, kdy se v Bakově uskuteční již jubilejní 10. ročník.