Hlavní strana » Rok 2016 » Střelecký memoriál br. Jaroslava Šámala – 6. ročník

 
nahled
V sobotu 30. dubna 2016 se již pošesté sešli členové Československé obce legionářské, Jednoty Mladá Boleslav, aby zavzpomínali na svého zesnulého člena br. Jaroslava Šámala. Jak jinak zavzpomínat na výtečného celoživotního sportovního střelce, než právě střelbou.
 
Jako místo sportovního klání opět posloužila střelnice Chloumek nedaleko Mělníka. Soutěžilo se ve střelbě na vzdálenost 70 m z dlouhých zbraní vyrobených do roku 1945 (mimosoutěžně bylo možné vyzkoušet i zbraně novější). Škála použitých zbraní je rok od roku zajímavější. V letošním roce byla příležitost vystřelit si například i z britské pušky Lee-Enfield, používané australskými jednotkami ANZAC v bitvě o Gallipoli.
 
Účast byla tradičně hojná, tentokrát dokonce mezinárodní, neboť se připojil i náš přítel a příznivec ze země hrdého Albionu. Dopoledne ubíhalo v pohodové atmosféře zakončené střelbou na slavnostní terč a chutným obědem. První příčku letos obsadil David Šrůtek (137 b.), druhou br. Jiří Charfreitag (130 b.) a třetí br. Tomáš Pilvousek (129 b.).
 
nahled
Po ukončení střelecké části dne jsme se přesunuli do areálu v nedalekých Bezdědicích, kde jsme při chutném občerstvení pokračovali v započatých debatách o historicko-vojenských tématech až do brzkých ranních hodin.
 
 
Pavel Koštejn, Jednota Mladá Boleslav
 
Fotky z této akce naleznete v Galerii.
 
Powered by Etomite CMS.