Hlavní strana » Rok 2017 » Oslavy 98. Výročí vzniku samostatné Československé republiky

 
Vlajka ČR
V pátek 28. října 2016 v dopoledních hodinách si mladoboleslavská veřejnost připomněla 98. výročí vzniku samostatného československého státu na Komenského náměstí u pomníku padlých. V rámci slavnostního programu vystoupily mažoretky Pomněnky z Kosmonos za hudebního doprovodu orchestru Dobrovanka. Po projevech náměstka primátora Michala Kopala a předsedy Jednoty ČsOL v Mladé Boleslavi Tomáše Pilvouska zazněla státní hymna i čestná salva.
 
Členové mladoboleslavské jednoty se následně přesunuli do Dobrovice k soše prvního prezidenta Československé republiky T. G. Masaryka. Zde ve spolupráci s městem Dobrovice proběhlo krátké vzpomínkové setkání, na němž promluvil starosta města Tomáš Sedláček. I přesto, že se jednalo o skromné setkání, byl celému ceremoniálu přítomen štáb České televize.
 
nahled
Odpoledne a zbytek svátečního dne trávili členové jednoty v obci Veleň. Státní svátek zde byl pojat jako veřejná slavnost připomínající období první Československé republiky. V rámci několika vstupů jsme divákům představili historii československých legií, jejich výstroj i výzbroj. V rámci dalšího programu proběhla módní přehlídka z období před a po první světové válce a diváci mohli shlédnout zásah meziválečného četnictva. Na závěr celé akce prošel průvod v čele se státní vlajkou k pomníku padlých občanů obce Veleň. Netradičně pojatý program oslav státního svátku byl z hlediska návštěvníků, kterých na akci dorazilo mnoho, určitě zajímavý.
 
Další informace:
 
Tomáš Pilvousek, Jednota Mladá Boleslav
 
Fotky z těchto akcí naleznete v Galerii.
 
Powered by Etomite CMS.